Przygotowania do 16. PZU Cracovia Maraton

 

Ostatni krok przed… [trening nr 15.]

Ostatni  „akord” przygotowań za nami. Teraz tylko czekanie – by na krakowskim Rynku zaliczyć  Start &  Finish Line. Jesteście gotowi. Dostaliście kopniaka – by niósł Was do sukcesu.

Śniadaniowe ostatki (info o treningu nr 15.)

Za tydzień wielkie święto biegaczy. 16. PZU Cracovia Maraton. Warto ten start potraktować wyjątkowo: bo miejsce, trasa i termin – wyśmienite by osiągać sukcesy! Wykonaliście / z nami lub osobno / fantastyczne i rzetelne treningi. Pewnie  jesteście w formie? Musicie mieć jednak 100% pewność , że taktyka na ten trudny bieg będzie optymalna. No i jak to w sporcie – trzeba będzie mieć szczęście.

Już za chwilę… (trening nr 14.)

Święta, święta i po świętach… Czas biegnie nieubłaganie. Za chwilę będziemy dumnie stawać na krakowskim rynku by wziąć udział w kolejnym maratonie. Przedostatni trening przygotowujący do 16. PZU Cracovia Maraton odbył się w świąteczny poniedziałek. Delikatne „lanie wodą” zapewniła nam pogoda – a więc przegrzanie nam nie groziło, a i tradycji stało się zadość.

Lany Poniedziałek (info o treningu nr 14.)

Zapraszamy na kolejne zajęcia przygotowujące do startu w 16. PZU Cracovia Maraton. Już tradycyjnie, podczas Świąt Wielkanocnych spotykamy się nie w niedzielę, a w poniedziałek i urządzamy treningowy śmigus-dyngus! Zbiórka jak zwykle o godz. 10.00 przed wejściem głównym do TAURON Areny Kraków od strony ul. Lema.

Śniadania Biegowe powracają!

Zapraszamy na wyjątkowy „event” biegowy w Krakowie. Już w najbliższą niedzielę w Parku Lotników Polskich odbędzie się tzw. Śniadanie Biegowe. Będzie to kolejny etap przygotowań do 16. PZU Cracovia Maraton. Spotkania treningowe pod hasłem ŚNIADAŃ BIEGOWYCH powoli wpisują się w biegowy krajobraz imprez biegowych dla amatorów.

Sztuka bilokacji (trening nr 12.)

Kolejny weekend  z cyklu przygotowań do 16. PZU Cracovia Maraton za nami. Tym razem przeprowadzony w dwóch miejscach. Jak zwykle trenowaliśmy w Parku Lotników Polskich. Przy znakomitej wiosennej pogodzie zawodnicy po okiem trenerki Kamilii Hayder testowali nową dużą pętlę o zróżnicowanej nawierzchni.

Pozdrowienia ze Spały (info o treningu nr 12.)

Zapraszamy na kolejny trening w ramach przygotowań do 16. PZU Cracovia  Maraton. Również tym razem będzie wyjątkowo.
Elita: „Dzięki Spale są medale”. To prawda znana każdemu biegaczowi. Duża grupa tzw. „Elity” trenuje na zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale (…)

Czas na zmiany (trening nr 11.)

Jedenasty z kolei trening do 16. PZU Cracovia Maraton za nami. Puszcza okazała się dziś łaskawa – było sucho, w miarę ciepło. Idealnie na dłuższe spokojne wybieganie. Coraz bardziej nam / trenerom / to Wasze bieganie się podoba. Słuchacie co Wam radzimy. Dziś miło było patrzeć jak na ostatniej prostej swobodnie przyspieszacie. Czyli tempo było pod pełna kontrolą. Dobra robota!

Odpoczynek w Puszczy (info o treningu nr 11.)

Po ostatnim sprawdzianie w ramach półmaratonu Marzanny czas na kolejne wyzwania z cyklu przygotowań do 16. PZU Cracovia Maraton. Mamy nadzieję, że w czasie startu/treningu  zweryfikowaliście/zebraliście mnóstwo informacji, które pozwolą Wam jeszcze skuteczniej przygotować się do startu w biegu maratońskim. Możecie to teraz przedyskutować z trenerami; wyciągnąć i wdrożyć poprawki do Waszych planów.

Sprawdzian podczas “Marzanny” (info o treningu nr 10.)

Zapraszamy na kolejny trening z cyklu przygotowań do 16. PZU Cracovia Maraton. W tę niedzielę w Krakowie odbywa się jeden z największych biegów ulicznych w naszym mieście – popularna Marzanna. Nie możemy zrezygnować z udziału w tym wydarzeniu. Powinniśmy tam być! Dlatego 19 marca spotykamy się na Błoniach, w okolicach linii startu.

Toż to turyzm! (info o treningu nr 9.)

„Ćwiczenie jest złem, które nie służy doskonałym…” powiedział król Julian. Dlatego w najbliższą niedzielę proponujemy Wam wycieczkę. Taki przerywnik w  treningach. Będziemy zwiedzać! Zaczniemy jak zwykle pod TAURON Areną Kraków podziwiając jej obłe kształty (…)

Nie taki diabeł straszny… (trening nr 8.)

Słońce, wiaterek, przyjemna temperatura, uśmiechnięte twarze i całe mnóstwo przebiegniętych kilometrów – tak można by opisać dzisiejsze zmagania. Tak, kolejny trening już za nami a więc i kolejna cegiełka do budowli  o wdzięcznej nazwie „maraton” dołożona (…)

Widmo "kilometrówek" (info o treningu nr 8.)

Jako, że wiosna idzie do nas wielkimi krokami mamy nadzieję, że w powietrzu czujecie też nadchodzący maraton! Kto był w tamtą niedzielę wie, że w grupie i pod okiem trenerów dużo łatwiej zrealizować założenia treningowe. Po wielu okrążeniach po lekko górzystym terenie w Lasku Wolskim nadszedł czas na sprawdzenie się na płaskim.

W końcu odetchnęliśmy! (trening nr 7.)

Siódmy z kolei trening do 16. PZU Cracovia Maraton za nami. Wreszcie, naprawdę na świeżym powietrzu… Prawie zero osławionego smogu! Rozgrzewka w formie dobiegu do ZOO. A potem? No cóż – dziś odpoczywaliśmy. Kilka nieśmiałych kółeczek dookoła ogrodu, prawie ciągle lekko w dół, z wiatrem w plecy… Easy, friendly and funny…

Maratońska robota w Lasku Wolskim – info o treningu nr 7.

Zapraszamy na kolejny „wyjazdowy” trening do 16. PZU Cracovia Maraton. Jako, że to ostatnia niedziela miesiąca – proponujemy Wam ponowne spotkanie przy kopcu Kościuszki i wykorzystanie możliwości jakie daje Lasek Wolski. Rozgrzejmy się skutecznie na „wolskich pagórkach” – by na kultowej pętli dookoła ZOO, wykonać maratońską robotę (…).

Maratoński przedsmak (trening nr 6.)

Kolejny trening za nami! Dziś był “przedsmak “prawdziwego maratońskiego treningu”. Wolno i długo. A było nas dziś naprawdę dużo. Niechybnie to oznaka wiosny! Dziś trenerzy byli bardzo zadowoleni z uczniów. Wykonaliście w 100% założenia! Fajnie, że nie dajecie sie ponieść emocjom i fantazji. Było naprawdę maratońsko! Jak Was zapytają co robimy na takich treningach – to macie mówić (…)

Czas na LSD - gotowi?

Jak mówią doświadczeni biegacze – „time is running”. W lutym najwyższy czas  na intensyfikację i ukierunkowaną robotę maratońską, której koniecznym elementem są tzw. długie wybiegania. W styczniu i na początku lutego skutecznie pracowaliśmy  / lub powinniście  pracować?/ nad elementami siły. I będziemy też dalej pracować na tą cechą, umiejętnie wplatając ją w nasze długie bieganie. Zatem czas na  małe zmiany…

Ostatni z serii siły biegowej… (trening nr 5.)

I znów się potwierdziło, że dobre inicjatywy mają przychylność niebios – pogoda była dziś iście treningowo-maratońska. Kolejny lutowy trenig za nami. Ech – chyba bolą Was nogi! Ale nie martwcie się – taki był cel ćwiczenia. 5 km w górę i 5 km w dół . Klasyka!  Wasz organizm  Wam  tego nie zapomni… i odda to w czasie zawodów.

Zegar tyka... (trening nr 4.)

Czwarty z kolei trening do Cracovia Maraton za nami. Jakoś tak dziwnie: aura nam mimo wszystko dziś dopisała. Prawie zero osławionego smogu! Że trochę buty mokre… Maratończyk czy kandydat na maratończyka nie zwraca uwagi na takie „pierdoły”.

Lasek Wolski (trening nr 3.)

Pierwszy na naszych wyjazdowych treningów za nami. I chyba potwierdzicie – że to jednak inna jakość. W szczególności, że pogoda była nam przychylna i znacznie wyeksponowała wszelkie zalety treningu w lesie. Zgodnie  z zapowiedzią, w zimie będziemy pracować na siłą (…).

Trening w Lasku - zimą trenujemy moc!

Zima w pełni, a my mamy jeszcze trzy miesiące do biegu maratońskiego. Niby dużo czasu – ale to już naprawdę ostatni dzwonek, by sensownie przygotować się do startu. Może nie lubimy biegać po śniegu, zmagać się z mrozem, wiatrem, oblodzeniem. Na pewno ciężko się trenuje w mieście – gdy wszędobylski „smog zimowy” przeszkadza,  a nawet psychiczne nas zniechęca…

Wycieczka biegowa (trening nr. 2)

Malutka, spokojna wycieczka biegowa – zaliczona! Więcej dziś było “turyzmu”, historii i geografii – niż biegania  – he, he, he. “Pit stop” pod Urzędem Skarbowym – tylko zaostrzył smak herbatki – która czekała pod TAURON Areną na najwytrwalszych.

No i ruszyliśmy! (trening nr. 1)

No i ruszyliśmy z przygotowaniami do 16. PZU Cracovia Maraton. I pierwszym, w sumie bardzo ważnym, bodźcem i testem było… pojawienie się dziś na treningu. Maraton to nie zabawa – to praca, determinacja, sumienność i odwaga. Bieg maratoński to łamanie własnych słabości! (…)

Start przygotowań w najbliższą niedzielę

Trenuj do 16. PZU Cracovia Maraton z nami! Zapraszamy na wspólne przygotowania. Wspólnie z klubem AZS AWF Kraków Masters proponujemy uczestnikom wzięcie udziału w serii treningów i sprawdzianów, dzięki którym skutecznie przygotujecie się do przebiegnięcia dystansu maratońskiego.

Przygotowania czas zacząć

16. PZU Cracovia Maraton może jeszcze nie zbliża się wielkimi krokami, ale jeżeli chcecie się dobrze przygotować do tego startu, to warto już zacząć – nie tylko o tym myśleć, ale wcielać myśli w czyny. AZS AWF Kraków Masters jak co roku Wam w tym pomoże…