Krakowski Klub Biegowy

Trenerzy

 

Mastersi wybrali NEW Balance!

 

Jak już zapewne zauważaliście trenerzy AZS AWF Kraków Masters ostatnio prezentują się bardzo profesjonalnie.

Po długich negocjacjach… min w Oregonie,  w Herzogenaurach i w Atlancie – zdecydowaliśmy się na współpracę z firmą z Bostonu.

Marka New Balance stała się zatem oficjalnym partnerem naszej grupy.

Sprzęt, który dostaliśmy w ramach współpracy nie dość, że jest po prostu ładny – to niezwykle funkcjonalny.

Macie zatem przykład jak należy się ubierać na poszczególne treningi, zawody.

Nasi trenerzy dobierają sprzęt w zależności od pogody, temperatury, czy treningu jaki mamy do wykonania.

To duża sztuka aby np. odpowiednio dobrać obuwie.

Patrzcie, podglądajcie, pytajcie.

Jak mówią starzy trenerzy – diabeł tkwi w szczegółach.


 

GRZEGORZ SUDOŁ


To ambasador sportu, który po zakończeniu kariery zawodowej w tym roku rozpoczął na większa skalę przygodę z bieganiem. Wielkie doświadczenie zawodowe i trenerskie.
Jest trenerem I klasy PZLA. W swojej bogatej karierze trzykrotnie reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich, jest medalistą Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy. Wielokrotny mistrz Polski i reprezentant kraju. Pracownik AWF Kraków, trener reprezentacji Polski.
Potrafił iść szybciej, niż niejeden chciałby biec… Debiut w półmaratonie ma za sobą, a cel to maraton.

MARIA SŁAWIK


Od 15 lat uprawia lekką atletykę. Specjalizuje się w biegach średnich (800 i 1500 m) na poziomie I klasy sportowej, choć najbliższe sercu są dla niej biegi przełajowe. Trener II klasy. Niespokojna dusza, uwielbia pracę z ludzmi, próbując pokazać im, że kazdy ma w sobie coś niepowtarzalnego, co stanowi o jego sile. Miłość do sportu stara się też zaszczepiać u najmlodszych.
800m – 2:08.14, 1500m – 4:20.71

jg

JOANNA GRADEK


Od 2009 roku pasjonatka rekreacyjnego biegania w dojrzałym wieku, reprezentantka Uczelnianej drużyny biegowej podczas Festiwalu Nauki w Krakowie. Od kilku lat prowadzi badania na temat wpływu aktywności fizycznej na sprawność ukierunkowaną na zdrowie (Health Related Fitness). W latach 2010-2015 prowadziła zajęcia dla amatorów na ścieżkach biegowych w ramach programu „Kraków biega, Kraków spaceruje”. Licencjonowana trenerka SMOVEY.

KONRAD REMBIASZ


Zapalony sportowiec i pasjonat wielu dyscyplin. Były zawodnik biegów średnich i długich. I klasa sportowa w biegach górskich. Biega od 8 roku życia do chwili obecnej. Doświadczony ogromną ilością przebiegniętych kilometrów i startów w zawodach. Po wielu latach przygody z bieganiem rozważa jego sens na drodze poznania naukowego. Szuka optymalnych rozwiązań treningowych dla biegaczy w różnym wieku i na róznym poziomie zaawansowania sportowego. Określa siebie “urodzonym biegaczem”.

DAREK KACZMARSKI


Jako zawodnik biegał średnie i długie dystanse, maratończyk i trener z zamiłowania. Swoją pasją biegania zaraża wielu amatorów biegania na Ściezkach Biegowych Krakowa. Konsekwentnie wciela w życie idee, by bieganie połączyć z dobrą zabawa. Pomysłodawca i organizator Krakowskiego Pikniku Biegowego, Studniówki Maratońskiej i obozów treningowych, które przeszły do historii klubu AZS AWF Kraków Masters.

WACŁAW MIREK


Wacław Mirek, były średniodystansowiec, medalista Mistrzostw Polski na 800m. Oficjalnie Trener Kadry PZLA bloku wytrzymałości. Po południu Guru maratończyków- amatorów, którzy chcą złamać trójkę na tym królewskim dystansie. Wystarczy tylko dotrzymać mu kroku w treningach i wysłuchać ze zrozumieniem wszystkiego, co mówi na temat fizjologii wysiłku maratońskiego.

Wacław Mirek